Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hrdinové komiksu

11. 9. 2014

Komisař Vrťapka je soukromý detektiv neboli soukromé očko.
Žije ve městečku Psí Lhota, kde si otevřel i svou detektivní kancelář. Každý den zažívá nová dobrodružství v boji proti zločinnému podsvětí a je známý tím, že při svém pátrání nevyužívá jen rychlost a sílu, ale především svůj ostrovtip a bystrou hlavu, což učí i své detektivní kamarády.
Vrťapka nejraději nosí zelenohnědou kostkovanou čepici, kterou mu kdysi věnoval sám slovutný Sherlock Holmes na znamení svého přátelství, a často jej také můžeme vidět s jeho nepostradatelným detektivním nástrojem – lupou.
Když se sám vydává do těch nejtemnějších zločinných brlohů, nosí u sebe pro jistotu i špuntovku, zatím ji ale nikdy nemusel použít a na padouchy většinou vyzraje rafinovanou lstí. Při pátrání nejedná unáhleně a všechno si dobře promyslí, je vynalézavý a často jej můžeme vidět v těch nejpodivnějších přestrojeních – stopoval zločince už i jako obrovská oranžová dýně nebo jako jednonohá prodavačka květin.Vrťapka umí velmi dobře řídit automobily, motorky i sáňky, stejně tak, jako pilotovat letadlo nebo kormidlovat loď. Bravurně ovládá lezení po skalách, jízdu na lyžích i chůzi na chůdách. Mnohokrát řídil vesmírnou raketu a jednoucestoval také na velbloudovi. Zápisky o svých případech pořizuje buď komisař osobně, nebo si na to sjednává pomocníky. Má mladšího bratrance Čendu, který mu v pátrání často pomáhá a také věrnou kamarádku Hermínu, která o jeho případech píše články do místních novin. Komisař Vrťapka je věrný svým přátelům a je vždy připraven pomoci každému, kdo bude jeho pomoc potřebovat! Nejraději ze všeho se seznamuje s novými detektivními kamarády.


Hermína je zvědavá a všetečná novinářka, dopisovatelka Psí Lhoty Dnes. Narodila se jako jedináček v obci Mlékojedy, ale brzy po studiích odešla za prací a usadila se ve Psí Lhotě. 

Už jako malé kotě chtěla být novinářkou, je sice pravda, že pomýšlela i na kariéru herečky, zpěvačky, malířky, zvěrolékařky nebo dokonce krasojezdkyně, ale protože ve škole všichni obdivovali její krasopis, který byl na kočku až výjimečně úhledný, rozhodla se zůstat u psaní.
A dobře udělala, protože hned její první reportáž se setkala s nebývalým ohlasem. Zatím co se její spolužáci jen tak zbůhdarma kočkovali, Hermína si ořezala tužku a napsala do písanky ostrý článek, který odhaloval nekalé praktiky pašeráka kočičího zlata jménem Straka. Ale o tom Vám možná někdy poví více sama.Hermína je velmi společenská a je také ráda středem pozornosti. Vždy je skvěle upravená a jako správná kočka má ráda čistotu a pořádek.Prakticky stále je oblečena ve žluté kombinéze, kterou si velmi oblíbila a ve které je, jak sama říká, elegantní za každého počasí. Přes rameno nosí malou červenou kabelku, ve které najde vše, co potřebuje – zejména pak své nepostradatelné zrcátko a novinářský průkaz.Hermína se touží stát novinářským esem, a proto také dává přednost těm článkům, ve kterých může vyřešit nějakou hodně zašmodrchanou záhadu. A právě při velice podivném případu se poprvé setkala i s věhlasným komisařem Vrťapkou. Tehdy se jednalo o záhadné zmizení slona Marlona a Vrťapka jej podrobně popsal ve své knizeKomisař Vrťapka a prokletí zubu moudrosti. A i když Hermínu tenkrát Vrťapka polil od hlavy až k patě kakaem, brzy mu to odpustila a z obou se stali velcí kamarádi a také skvělí

 

 

spolupracovníci.

Čenda je skvrnitý teriér, student Policejní akademie s rozšířenou výukou pro speciální agenty. Narodil v obci Psotník nad Bečvou, přes týden ale bydlí u svého staršího bratrance Vrťapky ve Psí Lhotě, aby to neměl daleko do školy. Svou rodinu Čenda jezdí pravidelně navštěvovat. Maminka mu na přivítanou vždy napeče plnou mísu jeho zbožňovaných řízků a tatínek ho po obědě vezme na procházku, aby mu ukázal, kde vyrostl nový patník, na kterém poli se nejlépe honí zajíci nebo kdo je největší kočka v obci. To víte, venkov je venkov a je tam krásně.Když byl Čendův tatínek mladší, byl to náramný krasavec a jako nejhezčí pes ve vesnici vyhrál uznávanou soutěž krásy a šarmu Pes roku. Čenda ale nechtěl jít v otcových stopách a jen tak zbůhdarma se poflakovat po výstavách a rozhodl se raději studovat. Dlouho se rozmýšlel, zda zvolit kariéru astrofyzika nebo tajného agenta. Nakonec ale zvítězily přirozené psí vlastnosti čmuchat a stopovat. „Kdo ví, třeba to jednou dotáhne až na policejního ředitele“, řekli si oba rodiče a ve vzdělání ho všemožně podporují.Nyní je Čenda Vrťapkova pravá ruka, nebo lépe řečeno tlapka a komisař v něm našel věrného a také talentovaného parťáka. Přestože je Čenda občas trochu janek, tedy kapánek zbrklý, určitě z toho brzy vyroste a jednou z něj bude skvělý detektiv nebo tajný agent.
Čenda je učenlivý, velice rád pilotuje vrtulník a při pátracích akcích často řídí Vrťapkův červený kabriolet. Ve volném čase chodí do houslí, hraje s Vrťapkou šachy nebo Člověče nezlob se a nemůže se dočkat, až dostane na starosti svůj první velký případ. A jeho čas se blíží!Knihy a komiksy komisaře Vrťapky mají tři ústřední hrdiny: Vrťapku, Hermínu a Čendu.
Ti však nevystupují v humorných detektivních příbězích sami. Samozřejmě jsou doprovázeni řadou věrných přátel, ale také množstvím nezdolných a urputných padouchů. 
Prohlédněte si detektivní kartotéku a poznejte své komiksové hrdiny blíže, možná vám o sobě prozradí něco, co jste ještě nevěděli!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

youtubery

(Fejly, 9. 6. 2017 13:03)

Hoggy Petr Lexa Daniel go goumen tv a další

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 159832
Měsíc: 4107
Den: 146